Ludowy Klub Sportowy BŁĘKITNI Żeglce - strona nieoficjalna

Dominik Gromek
(Tęcza Zręcin)

ODESZLI:
Stanisław Kozieł (problemy zdrowotne)
Norbert Delimata (zawieszenie kariery)

Modest Gunia (kontuzja kolana)
Tomasz Gunia (przerwa w grze)

Dres klubowy
Ładowanie...

Puchar Wójta Gminy Chorkówka 2011 w Kopytowej

• autor: MichHip, 2011-07-03 20:10

W Niedzielę 3 lipca nasza drużyna wzięła udział w Pucharze Wójta Gminy Chorkówka. Turniej odbył się w Kopytowej, a Błękitni trafili do grupy z A-klasową Victorią Kobylany i B-klasową Naftą Chorkówka. Pierwszy mecz z Kobylanami zremisowaliśmy bezbramkowo, jednak okazaliśmy się lepsi w serii rzutów karnych. Drugi mecz - z Naftą - przegraliśmy tracąc głupie bramki. Nie udało się wyjśc z grupy.

Info w zakładce "więcej"

Spotkanie z Victorią Kobylany rozpoczęliśmy o godzinie 9:00. Skład nie był najmocniejszy, jednak młodzież bardzo dobrze się spisywała. W meczu więcej sytuacji mieli nasi rywale , jednak nasza defensywa spisywała się bardzo dobrze (bramkarz obronił również rzut karny) i nie straciliśmy żadnej bramki. W linii ataku nie mieliśmy zbyt dużo sytuacji, tak więc również nic nie strzeliliśmy i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. O wyniku rozstrzygały więc rzuty karne. Nie byliśmy zbytnio zadowoleni z takiego obrotu sprawy , gdyż w meczach ligowych 11-tki nam nie wychodziły. Serię rzutów karnych rozpoczynała Victoria. Pierwszy zawodnik pewnie wykorzystał ten stary fragment gry i siatka się zatrzęsła. Jako pierwszy w naszej drużynie na 11 metr skierował się Stanisław Kozieł. Nie zawahał się ani na moment i huknął w lewy róg bramki, nie dając najmniejszych szans golkiperowi. Remis. W drugiej kolejce zawodnik z Kobylan wykorzystał swoją szansę mimo, iż Michał Wolski go "wyczuł". Do drugiej jedenastki z naszej strony podszedł 16-letni Piotr Mędrek. Strzelił idealnie, na odpowiedniej wysokości i chociaż bramkarz wyczuł róg, nie mógł nic zrobic. W decydującej rundzie zawodnik naszych rywali spudłował i mieliśmy szansę wygrac. Piłkę na "wapnie" położył Tomek Gunia. Rozbieg i kopia strzału Mędrka... Wygrywamy spotkanie !!

Jednakże musieliśmy od razu mierzyc się z Naftą Chorkówka. W początkowej fazie meczu kapitan rywali znalazł się w rogu boiska , na wysokości 14-metra. Miał dośc swobody, bu oddac strzał. Uderzył idealnie po długim rogu, a nasz bramkarz niestety nie wybronił tego strzału, który mógł wydawac się łatwy. Do połowy przegrywaliśmy 0:1. Musieliśmy wziąc się do odrabiania strat, co jednak było trudne, gdyż mieliśmy dzisiaj tylko jednego nominalnego napastnika. Niestety nie uniknęliśmy błędów z tyłu. Napastnik Nafty przebiegł kilkanaście metrów wzdłuż linii 16-tki i niepilnowany oddał strzał w długi róg. Wiedzieliśmy, że zwycięstwo się oddaliło, jednak zaczęliśmy walczyc. Bramkę kontaktową po strzale głową zdobył Piotr Mędrek. Jednak następnie w pogoni za wyrównaniem zaniedbaliśmy obronę i straciliśmy trzecią bramkę. Koniec marzeń o awansie....

Pomimo, że nie wyszliśmy z grupy, pokazaliśmy się z dobrej strony. Walczyliśmy jak równy z równym z drużynami z A- oraz B-klasy i pokazaliśmy, że chociaż gramy dopiero w C-klasie, to również potrafimy zagrac dobrze w piłkę, a ponadto mamy młodych zawodników, którzy wykazują ogromny potencjał i w najbliższych latach będą starali się wspomóc doświadczonych zawodników w walce o awans !

Zawodnicy Błękitnych występujący w dzisiejszym turnieju:

Michał Wolski, Stanisław Kozieł, Wojciech Bularski, Damian Misiak, Daniel Wójtowicz, Mateusz Grzesik, Adrian Wolski, Kamil Węgrzyn, Piotr Mędrek, Tomasz Gunia, Daniel Łopatkiewicz, Radosław Drozd, Damian Wietecha, Modest Gunia, Gerwin Gunia, Damian Rachwalski, Tomasz Szymbara.

Puchar zdobyła drużyna gospodarzy - Polonia Kopytowa, która w meczach finałowych pokonała 2:1 Naftę Chorkówka oraz 2:0 Jasiołke Świerzowa. GRATULUJEMY !

Dziękuję wszystkim przybyłym zawodnikom za zostawienie serca na boisku i przypominam, że za tydzień bierzemy udział w Turnieju Jubileuszowym Tęczy Zręcin, miejmy nadzieję, że wyjdzie nam jeszcze lepiej niż w Pucharze Wójta !

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

BRAND Krosno

EURO AUTO-ZBYT

LKS "JASIOŁKA" ŚwierzowaLKS "BŁĘKITNI" Żeglce
LKS "JASIOŁKA" Świerzowa 7:1 LKS "BŁĘKITNI" Żeglce
2016-05-15, 16:30:00
    relacja »
oceny zawodników »

KKS "Dwór" Kombornia 2:3 JKS Jasionów
LKS Lubatówka 2:3 LKS Głowienka
LKS "Victoria" Dobieszyn 1:3 LKS "Jasiołka" Jaśliska
OZS "Guzikówka" Krosno 2:2 LKS Lubatowa
LKS "Sokół" Trześniów 1:1 LKS Wesoła
LKS "San" Nozdrzec 3:1 ULKS "Huragan" Jasionka
LKS "JASIOŁKA" Świerzowa 7:1 LKS "BŁĘKITNI" Żeglce

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

JKS Jasionów - LKS "JASIOŁKA" Świerzowa
LKS "BŁĘKITNI" Żeglce - LKS "San" Nozdrzec