Niedziela, 09 października 2011r. godz. 12:00 - Wietrzno

-

LKS BŁĘKITNI Żeglce                          1

Dla BŻ strzelił Przemek Dubis

(Więcej w rozwinięciu)

Dzisiejszy mecz rozgrywaliśmy na niezwykle pechowym dla nas terenie, mianowicie w Wietrznie. Oczywiście i tym razem nie mieliśmy szczęścia.

W początkowej fazie meczu gospodarze naciskali na nas i stwarzali sobie dogodne sytuacje, jednak za pierwszym razem bramkarz skutecznie zablokował piłkę (oczywiście kibice nie wiedzieć czemu domagali się rzutu karnego), a w drugiej sytuacji Wojciech Bularski wybił piłkę z linii bramkowej. My prezentowaliśmy się bardzo przeciętnie. W pewnym momencie nasz zawodnik faulował w środkowej części boiska - sędzia odgwizdał rzut wolny. Jest wiadome, że piłka musi stać w miejscu , by gra mogła być wznowiona. Jednak głównemu sędziemu nie przeszkadzało to, że zawodnik Grodziska kopnął, bez zatrzymania, żwawo toczącą się do niego piłkę, ta dostała się pod nogi napastnika, który przez nikogo nie atakowany (wszyscy czekali na prawidłowe wznowienie) spokojnie strzelił na 1:0. Gospodarze mogą być bardzo wdzięczni szanownemu arbitrowi za tę bramkę. W kilka minut później, już prawidłowo, po klasycznej kontrze, Grodzisko podwyższyło na 2:0. Do połowy wynik się już nie zmienił.

Po zmianie stron wzięliśmy się do roboty i coraz częściej zaglądaliśmy w 16-tkę Grodziska. Oni również stwarzali sobie dogodne sytuacje. W ok. 65 minucie Przemek Dubis znalazł się oko w oko z bramkarzem i nie dał mu najmniejszych szans. Po kontaktowym golu jeszcze bardziej zaczęliśmy nacierać, jednak z kiepskim skutkiem. Być może udało by się wyrównać, jednak Przemek Dubis, dwa razy wychodząc na czystą pozycję, był faulowany, czego oczywiście sędzia nie widział i nie odgwizdał.

Może nie prezentowaliśmy dziś wysokiego poziomu, ale czujemy się oszukani przez sędziego. Od arbitrów oczekuje się zdrowego spojrzenia na grę, zwłaszcza na takie podstawowe sprawy jak wznawianie gry. W tym przypadku tego nie było, a błąd był na prawdę widoczny.

Coś o niedzielnym rywalu : Grodzisko Wietrzno

ULKS Grodzisko Wietrzno został założony w 2007r. Pierwszy oficjalny mecz zespół z Wietrzna rozegrał 17.08.2008r.na boisku w Równym [stadion Grodziska był w remoncie] z Nurtem Potok, ulegając mu 2-3. Pierwszy sezon w rozgrywkach KL "C" III nie był udany dla nowo powstałego klubu, bowiem zajął on ostatnie 10 miejsce w tabeli z jednym zaledwie zwycięstwem i czterema remisami. Sezon 09/10 nie należał również do udanych, choć postęp w grze i zdobytych punktach był już bardzo widoczny. Grodziszczanie wprawdzie ponownie zajęli ostatnie, 12 miejsce w tabeli, ale zdołali wygrać nie 1 ,a 5 meczy i zremisować 2. Najlepszy sezon w historii klubu to sezon 2010/11, w którym to piłkarze Grodziska zdobyli aż 35 pkt. co pozwoliło im na zajęcie ósmego miejsca .
W latach 70tych w Wietrznie przez krótki czas działał LZS z sekcją piłkarską [poziom KL "C"] i tenisa stołowego [KL "B"] .