Aktualności

Podsumowanie XII Kolejki

• autor: MichHip, 2011-10-30 09:40

PODSUMOWANIE XII KOLEJKI

Do najciekawszego meczu w tej kolejce doszło w Odrzykoniu gdzie miejscowe Zamczysko pokonało 3-2 grającego w kratkę 0rlewa. Gospodarze do przerwy prowadzili już 3-1 jednak w 65 minucie strzelili sobie samobójczego gola przez co do końca musieli drżeć o końcowy wynik.

Wciąż bez punktu pozostaje Orzeł który był bardzo bliski osiągnięcia celu w Makowiskach.Tak jednak się nie stało bo ambitnie grających gości w 87 minucie dobił Bałon który strzelił gola na 2-1. Gospodarze przez długi czas musieli radzić sobie bez bramkarza Marcina Muchy którego do szpitala odwiozła karetka. Była to druga strata golkipera w Nowym Dworze ponieważ w minionej kolejce za faul taktyczny z boiska usunięty został pierwszy bramkarz Makowisk Krzysztof Majka.

Przełęcz II Dukla pokonała nie bez trudu 2-1 dobrze spisującego się na wyjazdach Nafciarza. Z gry gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym jednak napastnicy Dukli w kilku dobrych okazjach nie potrafili zachować zimnej krwi pod bramką przyjezdnych. Zwycięstwo gospodarzom dał Kubit który pokonał Zimę strzałem zza pola karnego.

W końcu przebudziła się Rędzinianka która w spotkaniu z Grodziskiem była zdecydowanie lepsza i zasłużenie pokonała rywali 3-0. Gospodarze tym zwycięstwem przerwali serie trzech porażek z rzędu. Grodzisko natomiast przegrało po raz pierwszy od trzech meczy.

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawił Nurt który 1-1 zremisował w pojedynku derbowym z faworyzowaną Chlebianką. Tak więc nie po raz pierwszy okazało się że derby żądzą się swoimi prawami i nie zawsze wygrywa drużyna wyżej notowana.

Nie doszło do meczu w Żeglcach bowiem na zawody nie stawiła się Iwełka i 3 darmowe punkty zainkasowali Błękitni. Pomimo łatwych punktów nikt w Żeglcach specjalnie się z nich nie cieszył bo zawodnicy chcieli grać.