Ludowy Klub Sportowy BŁĘKITNI Żeglce - strona nieoficjalna

Dominik Gromek
(Tęcza Zręcin)

ODESZLI:
Stanisław Kozieł (problemy zdrowotne)
Norbert Delimata (zawieszenie kariery)

Modest Gunia (kontuzja kolana)
Tomasz Gunia (przerwa w grze)

Zaprzyjaźnione kluby

zostaw wiadomość
status Gadu-Gadu

Dres klubowy
Ładowanie...

Pierwszy mecz - pierwsze zwycięstwo

• autor: MichHip, 2014-04-06 17:48

Niedziela, 6 kwietnia 2014 r., godz. 13:00 - Stadion w Iwli

XII Kolejka C-klasy

LKS Iwełka Iwla - LKS Błękitni Żeglce 2:3 (2:1)

(więcej w rozwinięciu)

Skład:

Wolski Michał - Sajdak Jakub, Kozieł Stanisław, Węgrzyn Kamil, Skalski Daniel - Kania Dominik (75' Gunia Gerwin), Gunia Tomasz, Rachwalski Tomasz (58' Skalski Jerzy), Wilk Michał (63' Delimata Norbert) - Szymbara Tomasz (68' Gunia Modest), Grzesik Mateusz

Żółte kartki: Kozieł, Delimata

Bramki:

2:1 - Wilk Michał

2:2 - Gunia Tomasz (k)

2:3 - Gunia Tomasz (k)

Pierwsze spotkanie rundy wiosennej nie było dla Błękitnych prostą sprawą, jak mogło by się wydawać. W początkowej fazie meczu nasza gra to spory chaos, nie potrafiliśmy wymienić więcej niż 2-3 podań. Co prawda doskonałą okazję miał Wilk, ale minimalnie spudłował. Potem niestety nastąpiło załamanie i w krótkim odstępie czasu straciliśmy 2 bramki. Przy pierwszej bramce Michał Wolski próbował wyjść do piłki, która przeszła przez linię obrony i wybić ją, niestety uprzedził go napastnik Iwełki i lobem skierował piłkę do bramki. Chwilę później miała miejsce podobna sytuacja - piłka przeszła przez obrońców i zawodnik gospodarzy skierował ją od słupka do bramki. Zimny prysznic na początek zadziałał i zaczęliśmy wreszcie lepszą grę. Bardzo blisko kontaktowego gola było, gdy Węgrzyn wrzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego na głowę Sajdaka, ten niestety trafił w bramkarza. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Kilka minut później fatalne podanie bramkarza z Iwli do swojego obrońcy wykorzystał Wilk. Wyprzedził obrońcę i wykorzystał, z dużą dozą szczęścia, tę sytuację. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2:1.

W szatni powiedzieliśmy sobie, że tego meczu nie możemy przegrać i postanowiliśmy walczyć. Od pierwszego gwizdka w drugiej części gry atakowaliśmy bramkę gospodarzy. Efekt przyniosła dopiero akcja, w której Mateusz Grzesik na pełnej szybkości wchodził w pole karne i został sfaulowany przez obrońcę Iwełki. Rzut karny wykorzystał Tomasz Gunia. Za wszelką cenę chcieliśmy wyjść na prowadzenie, atakowaliśmy więc, co często wiązało się z kontratakami drużyny przeciwnej. Na szczęście nasza defensywa nie dała się już pokonać. Bramkę dającą nam 3 punkty zdobył ponownie z rzutu karnego Tomek Gunia, po faulu na Tomku Szymbarze. Co prawda gospodarze nie chcieli przyjąć do siebie decyzji o jedenastce, ale złamany ochraniacz Szymbary mówi sam za siebie.

Już drugi raz z rzędu wygrywamy mecz, przegrywając początkowo 0:2. Jeśli nie poprawimy gry, następnym razem może się już nie udać. Miejmy nadzieję, że obraz naszej gry w meczu z Węglówką będzie już wiele lepszy niż dzisiaj.

W dzisiejszym meczu nasza drużyna wystąpiła w nowych strojach, których fundatorem jest p. Janusz Frużyński właściciel firmy Euro Auto Zbyt. Wielkie podziękowania dla byłego prezesa Błękitnych za pomoc klubowi!

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

BRAND Krosno

EURO AUTO-ZBYT

LKS "JASIOŁKA" ŚwierzowaLKS "BŁĘKITNI" Żeglce
LKS "JASIOŁKA" Świerzowa 7:1 LKS "BŁĘKITNI" Żeglce
2016-05-15, 16:30:00
    relacja »
oceny zawodników »

KKS "Dwór" Kombornia 2:3 JKS Jasionów
LKS Lubatówka 2:3 LKS Głowienka
LKS "Victoria" Dobieszyn 1:3 LKS "Jasiołka" Jaśliska
OZS "Guzikówka" Krosno 2:2 LKS Lubatowa
LKS "Sokół" Trześniów 1:1 LKS Wesoła
LKS "San" Nozdrzec 3:1 ULKS "Huragan" Jasionka
LKS "JASIOŁKA" Świerzowa 7:1 LKS "BŁĘKITNI" Żeglce

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

JKS Jasionów - LKS "JASIOŁKA" Świerzowa
LKS "BŁĘKITNI" Żeglce - LKS "San" Nozdrzec